Земля

Найбільші збитки серед катаклізмів у Північній Америці наносить град

Крижаний погодний феномен щорічно призводить до збитків у більш, ніж $10 млрд. На думку фахівців, дослідження в області граду на даний момент недостатні. 70% майнового збитку за страховими претензіями від погодних явищ припадає на град. Про це повідомили в дослідному центрі Інституту страхування бізнесу і безпеки в Південній Кароліні (США). Страховики навели приклад того, як сильний град пройшов у містечку Колорадо-Спрінгс. Градини, як повідомляється, були такими ж великими, як середніх розмірів грейпфрут. Град завдав мільйони доларів майнової шкоди, поранив 15 осіб і вбив п’ять тварин у гірському зоопарку Шайєнн.

Очікується, що в найближчі роки шкода від граду збільшиться, що в значній мірі обумовлено зростанням чисельності населення і розростанням заміського будівництва.

Недоліком в системі спостережень за градом названо те, що утворення і випадіння граду носить швидкоплинний локальний характер, тому явище не завжди потрапляє в поле зору метеорологічних спостережних станцій і часто просто не фіксується метеостанціями. Саме ця особливість ускладнює статистичну обробку даних спостережень та встановлення залежностей і критеріїв при розробці методів прогнозування граду.

Зауважимо, що дана особливість характерна і для вітчизняної спостережної метеорологічної мережі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть