Земля

З’ясувалося, скільки років воді, яку ми п’ємо сьогодні

Згідно з оцінкою авторів статті - італійських і китайських астрономів — походження води не таке вже загадкове.

Походження води на Землі завжди було загадкою. Існують різні гіпотези та теорії, які пояснюють, як на планету потрапила вода, і докази, які підтверджують їх. Автори статті “Ми п’ємо хорошу воду віком 4,5 мільярда років” в журналі GeoScienceWorld Elements пояснюють, що вона з’явилася в ході зростання молодого Сонця і формування планет.

Згідно з оцінкою авторів статті – італійських і китайських астрономів — походження води не таке вже загадкове, адже її присутність характерна для протопланетних дисків. І саме з нього з’явилася вода, яку ми п’ємо сьогодні.

Протопланетний диск або проплід – навколозоряний диск щільного газу, що обертається навколо молодої, новоствореної зірки. Одним із прикладів є Сонце та його система планет.

Згідно з дослідженням, вода виникла на Землі в результаті чотириступінчастого процесу. Все почалося з хмари, яка складалася в основному з водню з домішкою гелію, кисню і вуглецю. Потім кисень у хмарі контактував з пилом. Він застиг і прилип до поверхні. Це призвело до того, що більш легкі молекули водню в хмарі «стрибали» по заморожених пилинках, поки не зіткнулися з киснем. Завдяки цій взаємодії потім утворився водяний лід. Цю фазу вчені назвали “холодною”.

Потім почала “працювати” гравітація, і матерія злипалася в центрі. Коли в центр хмари потрапило більше маси, народилася протозірка. Потім температура газу і пилу в хмарі досягла 100 кельвінів (-173.15), що призвело до сублімації, в результаті лід перетворився на водяну пару. Це фаза протозірки.

В ході третьої фази, водяний лід, який утворився на першому етапі і перетворився в газ на другому, знову перетворився в лід в найхолодніших куточках протопланетного диска. Порошинки знову вкрилися крижаною мантією.

Коли сонячна система почала нагадувати більш повністю сформовану систему з планетами, астероїдами та кометами, настала четверта фаза. У цих об’єктах вода вже існувала в її нинішньому стані, як і на Землі. Грунтуючись на цих даних, вчені заявили, що воді 4,5 млрд років, як і планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button