Всесвіт

Найбільший атмосферний вихор Сонячної системи зменшується

Найбільший атмосферний вихор Сонячної системи поступово зменшується. Мова про Велику Червону Пляму (ВЧП) на Юпітері — з середини травня розмір антициклону скоротився більш ніж на 20 %. Ця анімація, створена Марко Ведовато з проекту JUPOS, ілюструє те, що сталося з плямою за 10 днів. Він зробив її, зібравши знімки дюжини астрономів-любителів.

Величезні потоки газу випливають з бурі при обертанні атмосферної системи. Ведовато зазначив, що раніше подібне не спостерігалося. Досвідчені спостерігачі відзначають, що шторм змінює форму кожен день. За словами Ведовато, проект JUPOS володіє найбільшою базою даних про Юпітер — було зібрано більше мільйона свідоцтв, включаючи старі зображення і малюнки XVIII століття, що дозволяє робити висновки про тенденції, що відбувається у Великій Червоній Плямі. Графіки демонструють раптове зменшення діаметра шторму з початку травня.

При цьому Юпітер стає все ближче до Землі — 12 червня відбудеться максимальне в цьому році зближення, відстань між планетами складе «всього» 641 млн км. Юпітер сяє на небосхилі майже в 4 рази яскравіше Сіріуса, найяскравішої зірки на небі. Тому астрофотографи мають можливість спостерігати ВЧП.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button