Фото

Найбільший острів з бруду зник з лиця Землі

В 2013 році в Пакистані стався сильний землетрус, який забрав життя сотень людей і знищив тисячі будинків. Однак, на відміну від інших землетрусів, ця катастрофа залишила після себе не тільки руйнування — після неї на берегової лінії країни утворився досить великий острів, який повністю складається з бруду. Його можна було спокійно спостерігати із супутників протягом більше п’яти років, але до 2019 році він почав зникати. Із-за чого він виник і чому він так швидко зник з лиця Землі?

Причиною утворення острова в Аравійському морі став сильний землетрус магнітудою 7,7. Після нього, на території країни сталося ще чотири підземні поштовхи, через яких було зруйновано понад 20 000 будинків. Число загиблих під час низки землетрусів досягло 825 осіб, а травми отримали понад 700 місцевих жителів.

Як утворюються острови з бруду?

Як відомо, землетруси відбуваються із-за руху так званих тектонічних плит — підземних блоків величезного розміру, які постійно перебувають у русі і по своїй суті є поверхнею Землі. Підземні поштовхи в Пакистані були викликані зіткненням Аравійською і Євразійською тектонічними плитами, в процесі чого між ними утворилися глинисті відклади, які під тиском почали вириватися на поверхню.

Найбільший грязьовий вулкан

Утворення, з яких під великим тиском виривається бруд, гази і суміш води і нафти, називаються грязьовими вулканами. Зазвичай їх висота не перевищує двох метрів, але бруд, який виривається з-під Аравійського моря, було настільки багато, що на водній поверхні утворився цілий острів 20-метрової висоти з шириною до 180 метрів. Грязьові вулкани і утворені ними острова можна знайти у всьому світі, але цей був настільки великим, що його було видно навіть з космосу.

Самый большой остров из грязи исчез с лица Земли
Острів Залзала Кох з супутника

Проте, життя цього острова, який згодом отримав назву Залзала Кох, виявилося нетривалим. Оскільки він складався з напіврідкого бруду, його поверхня почала розмиватися водою вже через пару місяців. На супутниковій фотографії нижче можна помітити, як ще в 2016 році обриси острова були хоча б трохи види, а до 2019 року він практично загубився з виду.

Самый большой остров из грязи исчез с лица Земли
Зникнення острова Залзала Кох

При всьому цьому, цей острів поки не можна вважати повністю зниклим. Грязьові вулкани іноді активуються по два-три рази, і через кілька років острів може знову з’явитися на супутникових знімках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button