Технології

Найбільший радіотелескоп у Сонячній системі розмістять на Місяці

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору оприлюднило перелік грантів, що виділяються для реалізації інноваційних космічних проєктів. Одним з проєктів, які отримали фінансування на подальшу розробку, став план установки на зворотному боці Місяця радіотелескопа діаметром в один кілометр.

The Lunar Crater Radio Telescope (LCRT) міг би вести спостереження на довжинах хвиль, недоступних з Землі, де такий роботі заважають атмосферні і навколоземні комунікації, а також іоносфера, що відбиває довгі радіохвилі. Якщо плани щодо LCRT стануть реальністю, це буде найбільший телескоп із заповненою апертурою.

«LCRT міг би зробити величезні наукові відкриття в області космології, спостерігаючи за раннім всесвітом в діапазоні довжин хвиль 10-50 м (смузі частот 6-30 МГц), який досі не досліджувався людьми», — технолог робототехніки Саптарші Бандйопадхайя з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL).

Згідно з проєктом, радіотелескоп буде розміщений в кратері діаметром до п’яти кілометрів. Встановлення обладнання буде здійснена роботизованою місією. Роботи-ровери DuAxel повинні будуть розгорнути дротяну сітку всередині кратера, а в центрі дротяної конструкції буде поміщений підвісний приймач. Автоматизований процес не передбачає участі людей в безпосередній установці радіотелескопа.

Самый большой радиотелескоп в Солнечной системе разместят на Луне
Схема місії по встановленню телескопа LCRT

«Звичайно, споруда телескопа знаходиться все ще на ранній стадії планування, і поки не ясно, який саме кратер буде використовуватися для роботи, але це божевільний проєкт, за яким в найближчі роки буде стежити весь світ. Якщо все вдасться, він увійде в історію», — Саптарші Бандйопадхайя

Команда, що стоїть за проєктом, отримає від NASA $125 000 на подальшу розробку, яка триватиме протягом дев’яти місяців. У разі схвалення проєкту буде виділено ще один грант розміром в $500 000 і два роки на розробку. Фінальна частина програми NASA передбачає видачу гранту в розмірі $2 000 000 і ще два роки на завершення проєкту.

Зараз найбільшим телескопом із заповненою апертурою є Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (FAST), розташований в Китаї і повністю введений в експлуатацію в січні 2020 року. Його діаметр — 500 метрів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button