Екологія

Вчені створили новий недорогий і ефективний метод з переробки пластику

У популярному науковому журналі Nature була опублікована стаття про розробку вчених з Університету Тулузи — їм вдалося створити новий метод, заснований на новому ферменті, який здатний переробити пластик. Його відмітною особливістю можна назвати те, що він недорогий і дуже ефективний.

Найголовнішою проблемою при перероблюванню пластику є те, що після процедури він втрачає свої властивості, тобто стає помітно гірше, ніж був до перероблення. Але новий метод, розроблений французькими вченими, дозволить переробляти пластик з вкрай низькими втратами механічних властивостей у порівнянні з початковими характеристиками. І все завдяки ферменту, який отримав назву кутизана LLC — він може розщеплювати до 99,8% терефталевої кислоти, яка є складовою 90% відходів від пластику. Причому робити це може лише за 10 годин!

Але що найцікавіше, завдяки новому методу фахівці будуть витрачати помітно менше грошей на перероблення. Самі автори відкриття заявляють, що “виготовлені з переробленого таким чином пластику пляшки не поступаються в якості виробленим первинно”.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button