Земля

Найдовша зафіксована блискавка в історії

Метеорологи оголосили про те, що зафіксований найбільший удар блискавки за всю історію — розряд пронизав небеса на фантастичні 700 кілометрів!

700 кілометрів — це відстань між великими європейськими містами, наприклад від Лондона до швейцарського Базеля. Нагадаємо, що попередній рекорд становив «лише» 321 км, а сама блискавка була зафіксована 20 червня 2007 року в штаті Оклахома.

Комітет експертів ВМО за екстремальних погодних і кліматичних явищ також повідомив про новий світовий рекорд за тривалістю спалаху блискавки: один спалах безперервно тривав в небі над північною Аргентиною протягом 16,73 секунди; сталося це 4 березня 2019 року. Попередній рекорд тривалості також був набагато меншим — 7,74 секунди, під час грози 30 серпня 2012 року на півдні Франції.

Рендалл Червені, головний доповідач в експертному комітеті ВМО, зазначив «екстраординарні показники поодиноких спалахів блискавок», зазначивши, що по мірі вдосконалення технологій і датчиків вченим може пощастити засікти ще більш протяжні і довгі блискавки. Агентство ООН іноді виявляє химерні віхи, пов’язані з погодою. Наприклад, у 2016 році воно зареєструвало рекордне вимірювання рівня хвиль Північної Атлантики — вода піднялася на 19 метрів, вище шестиповерхового будинку.

Всі подібні записи зберігаються в Архіві екстремальних погодних і кліматичних явищ ВМО. Нині архів містить дві інші крайнощі, пов’язані з блискавкою. Одна з них стосується найбільшого числа людей, убитих прямим попаданням блискавки: у Зімбабве в 1975 році блискавка вбила 21 людини, які скупчилися в хатині для «більшої безпеки».

Інша крайність стосується статистики людей, убитих наслідками удару блискавки. Так, 469 осіб загинули в Дронке, Єгипет, після того, як блискавка вдарила по ряду нафтових резервуарів. В результаті цього в 1994 році палаюча нафта буквально затопила місто!

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button