Земля

На дні Північного моря знайшли давню загублену країну – Доґґерленд

Міжнародна команда підводних археологів з дослідницького проекту Wessex Archaeology вивчила зразки донних відкладень з Північного моря і виявила залишки органічних речовин, які доводять існування знаменитого Доґґерленд.

Як повідомляє Live Science, це перша спроба довести існування давньої процвітаючої країни за допомогою лабораторного аналізу осадових кернів. Доґґерленд – це умовна назва, що дала археолог Брайоні Коулз.

Так вона назвала масив суші, який у стародавні часи сполучав території сучасних Великобританії та Нідерландів. Вважається, що там процвітала фауна і флора, а сама територія була заселена людьми.

Близько 8000 років тому в результаті танення льодовика почався поступовий підйом рівня моря, що і відрізало Британію від материка. Вважається, що Доґґерленд остаточно пішов під воду близько 4000 років тому.

Зразки донних відкладень були відібрані приблизно в 72 кілометрах від узбережжя на площі близько 85 квадратних кілометрів. У них виявили торф. На думку вчених, це свідчить про те, що в давнину на місці морського дна перебувала суша.

Також знайдені мікроскопічні скам’янілості, зокрема, деревного вугілля. Дослідники не виключають, що це можуть бути сліди від вогнищ, розведених людьми. До речі, трохи раніше там же були виявлені фрагменти кам’яних знарядь, людського черепа та оброблена кістка зубра з вирізаним на ній малюнком.

Нове дослідження дозволить визначити ландшафт затопленої території. Наприклад, за рівнем вмісту торфу в донних відкладах вчені вже зараз можуть визначити, де перебували річище річок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button