Здоров'я

Дим лісових пожеж руйнує здоров’я майже миттєво

Не варто чекати місяцями або роками для того, щоб оцінити шкідливий вплив на здоров’я диму від лісових пожеж. Дослідження показало, що його можна визначити практично відразу.


Експерти стверджують, що дим від лісових пожеж негативно впливає на легеневу та серцево-судинну систему людини майже відразу. До такого висновку прийшли вчені Університету Британської Колумбії в Канаді, результати досліджень яких опубліковані в журналі Environmental Health Perspectives. Вони встановили, що вплив підвищеного рівня тонких дисперсних часток в атмосфері, що з’являються з-за лісових пожеж в провінції Британська Колумбія, швидко призводить до збільшення госпіталізацій, пов’язаних з порушеннями респіраторної та серцево-судинної систем.

Причому зростання цих хворих відбувається практично через годину після того, як якість повітря з-за пожеж псується. У жертв діабету ймовірність розвитку серйозних ускладнень зі здоров’ям збільшується протягом 48 годин після того, як вони починають вдихати дим лісових пожеж. Про шкідливі наслідки цього диму науці було відомо досить давно. Але тепер встановлено, наскільки швидко тонкі дисперсні частинки впливають на здоров’я людей. Раніше вченим не доводилося спостерігати за впливом цього диму на діабетиків.

Шкідливі частинки складаються з крихітних фрагментів попелу, бруду й диму в атмосфері. В той час, як більші частинки дратують очі й горло, тонкі дисперсні є більш небезпечними, оскільки можуть проникати глибоко в легені і навіть потрапляти в кровотік. У ході дослідження вчені використовували статистичне моделювання для оцінки зв’язку між госпіталізаціями пацієнтів з діабетом, легеневими і серцево-судинними порушеннями з рівнем тонких дисперсних частинок в атмосфері під час сезону лісових пожеж у період з 2010 по 2015 роки.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button