Фото

Найдовші у Світі хвилі можна побачити в Перу (фото)

На березі Тихого океану на північному заході Перу знаходиться невелике місто Пуерто Чікама, яке славиться найдовшими хвилями в світі. Хвиля йде від ізольованого скельного виступу до довгого пірса на безплідному узбережжі – це близько 4-х кілометрів. Основна хвиля в русі поділяється на кілька секцій нескінченного ряду ідеальних по довжині хвиль (довжина хвилі – це горизонтальна відстань від гребеня до гребеня).

ef7a921eb1fe645d961e96f7f9a38e15

Перша хвиля, Мальпасо, простягається на 150 метрів. За нею слідує 600-метрова Кіз, яка вже сягає глибоких вод, а за Кіз тягнеться найдовша хвиля – Пойнт. Найчастіше хвилі не пов’язані між собою, але в тих випадках, коли їх висота перевищує два метри, основна хвиля за кілька хвилин пробігає від виступу до пірсу.

До середини минулого століття про неординарне природне явище знали тільки місцеві жителі. Їх існування світу відкрив гавайський серфер, який в 1965 році летів на літаку над тихоокеанською акваторією Перу, і з вікна побачив ці довгі величезні хвилі. Вони йдуть як ніби за чиєюсь жорсткою вказівкою – ідеально одна за одною. Місце виявилося чудовим для занять серфінгом. Тому досить швидко узбережжі Пуерто-Чікама стало надзвичайно популярним спортивним напрямком серед любителів «впіймати хвилю». До речі, 4-кілометрову хвилю ще нікому не вдавалося підкорити.

В цьому році прибережна територія перуанського містечка була оголошена першим у світі захищеним серфінг-парком: тут заборонено будь-які будівельні роботи в зоні одного кілометра від лінії води, щоб не порушити потоки вітру і будову берега. В плани влади входить захист ще кількох подібних місць. В ідеалі країна сподівається створити 130 захищених серфінг-зон, що приверне безліч туристів і серфінгістів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button