Головна / Здоров'я / Найкорисніший фрукт для оздоровлення печінки

Найкорисніший фрукт для оздоровлення печінки

Для підтримки печінки в хорошому стані дуже корисно вживати в їжу фрукти помаранчевого і червоного кольорів, — їх плоди відрізняються підвищеним вмістом каротину і пектину, допомагають активніше зв’язувати і виводити з організму непотрібні або шкідливі речовини.


Про те, які фрукти оздоровлюють печінку, розповів кандидат медичних наук, лікар Анатолій Печінка. За словами фахівця, гарною підтримкою для печінки є пектин. З’єднуючись з рідиною в організмі, пектин стає гелеподібним. У цій масі «застряють» пестициди, радіонукліди, іони важких металів та інші шкідливі речовини, що загрожують цілісності клітин.

«Серед сезонних фруктів особливо корисні абрикоси. Завдяки своєму складу, в якому поєднуються, пектинові компоненти, вітаміни і мінерали, абрикоси незамінні для виведення з організму токсичних продуктів обміну і холестерину, а також корисні при інтоксикації», — зазначив лікар.

Експерт додав, що при проблемах з печінкою краще вибирати кисло-солодкі сорти абрикосів. Але якщо є гепатит, то вживати ці фрукти вже не можна: каротин абрикосів при даному захворюванні не засвоюється.

Також спеціаліст пояснив, що неповна склянка смузі з абрикосів може забезпечити організм добовою нормою вітамінів. У той же час абрикоси повні клітковини, і надто активне їх вживання може спровокувати надмірну діяльність кишечника.

Натхнення: www.medikforum.ru

 
comments powered by HyperComments