Здоров'я

Ще одна причина появи зморшок

Старіння шкіри і, як наслідок, поява зморшок, пов’язано з віковими змінами в її фібробластах, які, з часом, піддаються втрати своєї т. з. ідентичності, що і викликає погіршення стану і властивостей дерми.

Про це заявили дослідники з іспанського Інституту біомедичних досліджень (Барселона).

На їхню думку, літні люди часто стикаються з проблемами, які викликані станом шкірних покривів, оскільки ті, втративши здатність до регенерації, перестають служити своєрідним щитом організму від всякого роду інфекцій.

Експерти нагадали, що такі властивості шкіри як секреція ((від лат. secretio «відокремлення, виділення») — процес виробництва та виділення клітиною або залозою будь-яких речовин — секретів; цей процес присутній у всіх живих організмах) білків, що входять до неї, а також міцність еластину і колагену знаходяться в прямій залежності від стану фібробластів – клітин, відповідальних за синтез позаклітинного матриксу.

І ця гіпотеза, як вони стверджують, науково доведено дослідним шляхом.

Для експериментів були задіяні лабораторні гризуни, у яких вивчали різницю між постарілими клітинами шкіри і молодими.

Виявилося, що кожен прожитий рік наділяє фібробласт клітинами жирової тканини і її характеристиками, що і стає причиною втрати тієї самої ідентичності, відповідальної за вироблення колагену.

Вчені вже заявили, що зроблене ними відкриття буде використано для того, щоб навчитися максимально ефективно запобігати старінню шкіри і лікувати її пошкодження, в тому числі і відкриті рани.

Також раніше вчені заявили, що вживання в їжу тропічного фрукта ківі може врятувати волосся від раннього посивіння через наявність у ньому великих доз цинку.

У його складі міститься велика кількість необхідних мінералів, вітаміни А і С, які дуже корисні для волосся. А маски з ківі стимулюють кровообіг шкіри голови, таким чином живлять волосяні цибулини і захищаючи їх  від випадіння.

Крім того, наявність у ківі жирних кислот омега-3, допоможе шевелюрі з хорошим зволоженням, запобігти сухості волосся і захистить від лупи.

Також нещодавно дослідники зробили висновок, що тривалість життя залежить не тільки від того, яку їжу вживає людина, але і від її кількості.

Досліди, проведені на лемурах, показали, що ті тварини, яким давали їжі на третину менше від кількості одержуваних їх родичами, проживали на третину довше. Також показники їх здоров’я були набагато вище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button