Наука

Найстаріша людська ДНК у Британії показала, хто мігрував до країни до нашої ери (фото)

Експерти вивчили людські останки з печери Кендріка в Північному Уельсі і печери Гоф в Сомерсеті, вік яких становить близько 13 600 років. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Ecology and Evolution.

Згідно з новим дослідженням, перші генетичні дані палеолітичних людських особин у Великобританії — це найдавніша людська ДНК, отримана на Британських островах. Також вчені виявили сліди двох окремих груп, які мігрували до Британії наприкінці останнього льодовикового періоду.

Дослідження Інституту археології UCL, Музею природознавства та Інституту Френсіса Кріка вперше показало, що реколонізація Британії складалася щонайменше з двох груп з різним походженням та культурами.

Останки для аналізу ДНК взяли з двох місць — печери Гоф в Сомерсеті і печери Кендрік в Північному Уельсі. Обидва зразки належать людям які жили більше 13 500 років тому. Примітно, що у Великобританії існує дуже мало скелетів такого віку, загалом близько 13 у шести різних місцях.

Людські останки з печери Кендріка (Північний Уельс), вік яких становить близько 13 600 років. 
Фото: Р. Стівенс

Дослідження, яке включало радіовуглецеве датування та аналіз, а також вилучення та секвенування ДНК, показало, що можна отримати корисну генетичну інформацію з деяких найдавніших скелетних матеріалів людини в країні.

ДНК з печери Гоф, якій близько 15 000 років тому належить людині, предки якої мігрували до північно-західної Європи близько 16 000 років тому. Однак людина з печери Кендріка жила в більш пізній період, близько 13 500 років тому. Його предки мігрували до Великобританії з Близького Сходу близько 14 000 років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments