Наука

У деяких людей кишечник краще “збирає енергію”. Це пояснює схильність до ожиріння

Біологи встановили, що переважаючий тип мікробів впливає на швидкість вилучення енергії з їжі.

Вчені з Копенгагенського університету проаналізували фекалії датчан, щоб дізнатися, чому одні люди споживають мало їжі, але легко набирають вагу, а інші — їдять багато і при цьому не повніють. Дослідження показало, що приблизно у 40% випробовуваних кишкові бактерії витягують з їжі більше енергії, ніж у інших. Представники цієї групи важили на 10% більше.

Мікробіологи досліджували залишкову енергію в фекаліях людини, щоб зрозуміти, як це може бути пов’язано з надмірною вагою. Від рота через стравохід, шлунок, товстий і тонкий кишечник і до прямої кишки їжа може рухатися від 12 до 36 год. Спочатку дослідники припустили, що чим довше вона затримується в кишечнику, тим більше енергії витягує організм.

Результати спостережень показали, що це не так: у людей зі схожим харчуванням, проходження їжі по травній системі займає різний час. При цьому цей період найменше у людей, у яких переважає мікробіом B-типу (з переважанням бактерій Bacteroides). У цієї ж групи в залишковому калі найменше енергії і в середньому вони більш схильні до ожиріння.

Кожна людина має унікальний склад кишкових бактерій, який формується генетикою, навколишнім середовищем, способом життя і харчуванням, пояснюють вчені. Людей можна розділити на три групи залежно від наявності та достатку трьох основних груп бактерій: B-типу (переважно Bacteroides), R-типу (Ruminococcaceae) та Р-типу (Prevotella). Нове дослідження показує, що тип бактеріальної мікробіоти має значний вплив на схильність до повноти.

Дослідники вважають, що розуміння природи схильності до надмірної ваги допоможе своєчасно діагностувати і перешкоджати розвитку асоційованих захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button