Технології

Вчені розробили харчові датчики на основі паперу і графена

Група корейських вчених розробила нові датчики свіжості і температури харчових продуктів. Їх основу становить індукований лазером графен на екологічно чистому, біорозкладаному папері. Дослідження опубліковано в журналі Applied Materials Today.

Нові датчики можна легко розрізати ножицями, досягаючи потрібного розміру, і просто утилізувати / © 10.1016/j.apmt.2022.101589

За даними за минулий рік, близько 78 відсотків пластику, що надходить в навколишнє середовище складають упаковки від харчових продуктів. Таким чином, розробка біорозкладаних пакетів, коробок і склянок для нашої їжі — першочергова турбота людей, небайдужих до проблеми пластикового забруднення планети.

Хоча кілька великих компаній вже випустили свої лінійки біорозкладаних упаковок, включаючи посуд і соломинки для пиття, все ще існує проблема моніторингу якості їжі в таких упаковках, тобто відстеження температури і свіжості їжі. Більшість існуючих на сьогодні датчиків стану харчових продуктів не біорозчинні, так що, навіть будучи прикріпленими до екоупакування, зрештою вони теж стають частиною забруднюючого планету пластика.

Однак тепер вчені з Сеульського національного університету (Південна Корея) знайшли шлях вирішення цієї проблеми, розробивши повністю біорозкладаний датчик контролю якості їжі на основі індукованого лазером графену. Цей датчик здатний відстежувати температуру і свіжість їжі (він вловлює виходять від неї гази), так що за допомогою мобільного додатку будь-яка людина зможе оцінити якість м’ясних напівфабрикатів або температуру стаканчика з кавою.

Для отримання датчиків дослідницька група розробила технологію синтезу графену за допомогою локальної термічної реакції шляхом опромінення лазером екологічно чистої паперової підкладки на основі вуглецю. В результаті датчик був виготовлений безпосередньо на підкладці з целюлози, використовуваної для зберігання харчових продуктів, без додаткової обробки, яка порушила б екологічність упаковки.

Паперові упаковки для їжі все частіше з’являються на полицях супермаркетів, і потрібні нові способи визначення свіжості пропонованих продуктів 

Вчені сподіваються, що розроблені ними датчики дозволять ще більше скоротити пластикове забруднення планети і полегшити людям, які купують продукти в паперових упаковках, контроль за якістю їжі. Надалі подібні датчики зможуть застосовуватися не тільки в харчовій, але і в будь-яких інших сферах промисловості, де будуть потрібні екологічно чисті датчики температури і газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments