Наука

Названа головна небезпека посудомийних засобів для здоров’я

Дослідники використовували нову органоїдну технологію для моделювання впливу хімічних речовин для миття посуду на клітини кишечника.

Автори нового дослідження ставлять під сумнів безпеку деяких хімічних речовин, що використовуються в засобах для миття посуду. Моделі кишкових клітин показали, що високі дози компонентів у них можуть пошкодити здоров’я кишечника.

Комерційні посудомийні машини розраховані на максимальну ефективність: миття і ополіскування посуду протягом двох швидких циклів тривалістю пару хвилин з використанням мінімальної кількості води. Автори нового дослідження точно визначили, скільки хімікатів залишається на посуді після того, як посудомийні машини завершать цикл, і який вплив миючі засоби мають на тканини кишечника людини.

“Нас турбує, що в багатьох приладах немає додаткового циклу ополіскування, щоб видалити залишки миючих засобів, — заявив Чезмі Акдіс, керівник дослідження і директор Швейцарського Інституту досліджень алергії і астми в Цюріхському університеті. – Це означає, що потенційно токсичні речовини залишаються на посуді, а потім висихають там».

Використовуючи нову органоїдну технологію, яка створює тривимірні клітинні структури, що нагадують різні людські органи, експерти вивчили вплив різних миючих засобів на кишечник. Результати показали, що хімічні речовини викликають певні зміни в генах, «які беруть участь у виживанні клітин, роботі епітеліального бар’єру, сигналізації цитокінів та метаболізмі».

Зосередившись на конкретних хімічних речовинах, які завдають шкоди, дослідники визначили, що винуватцем є етоксилати алкоголю. Вони часто використовуються в миючих і чистячих засобах.

Попередні дослідження показали, що етоксилати алкоголю нетоксичні для клітин людини. Нова робота ставить під сумнів ці висновки.

Важливо відзначити, що будь-яке реальне пошкодження кишечника людини на цей час залишається гіпотетичним. Але, за словами вчених, вплив етоксилатів алкоголю на клітини кишечника, що спостерігається в дослідженні, може спровокувати ряд запальних захворювань у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button