Технології

Наномотори – перший крок до проведення операцій всередині живих клітин

Учені помістили мікроскопічні моторчики в живу людську клітину і змогли управляти ними за допомогою імпульсів, розповідає BBC. Це черговий крок у бік створення молекулярних машин. Вони, наприклад, зможуть забезпечити точне вивільнення ліків в певному місці. Це зменшить прояв побічних ефектів.

nanomotory_450

Моторчики являють собою металеві частинки. Вони рухаються під впливом ультразвукових імпульсів. Авторами системи виступили Том Маллоук і його колеги з Університету Пенн Стейт. Моторчики рухалися всередині клітини при посиленні ультразвукових імпульсів, натикаючись на її внутрішні структури. Це можна використовувати для перфорації мембрани ракових клітин. По суті, наномотори дають можливість проводити внутрішньоклітинні операції і неінвазивно доставляти ліки.

До цього вчені вже намагалися випробовувати подібні системи, але не на живих клітинах. Що важливо, в живих клітинах наномотори могли рухатися автономно один від одного. Таким чином вони вибірково руйнували поглинаючі їх клітини. Тобто при введенні кожен моторчик займеться своєю раковою клітиною, в підсумку усунувши їх всі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button