Здоров'я

Діти споживають занадто багато кофеїну

Все більше дітей споживають кофеїн в основному з газованою водою, чаєм та кавою, твердять вчені. Результати новітнього дослідження були оприлюднені в журналі Pediatrics.

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, середньостатистичний американець споживає близько 300 мг кофеїну в день, що еквівалентно двом-чотирьом чашкам кави. Більше того, останнім часом майже троє з чотирьох американських дітей і підлітків постійно споживають кофеїн.

kofein_dlia_ditei_450

У ході дослідження вчені проаналізували тенденції споживання кофеїну серед 22 тисяч американських дітей і підлітків у віці від 2 до 22 років у період з 1999 по 2010 роки.

У результаті було виявлено, що газована вода залишалася головним джерелом кофеїну в період дослідження, однак її споживання знизилося з 62% до 38%. Проте все змінилося після появи енергетичних напоїв. Кофеїн містять всі без виключення «енергетики». Діє він як стимулятор: 100 мг стимулюють розумову діяльність, 238 мг підвищують серцево-судинну витривалість. Щоб отримати такий ефект, потрібно випити як мінімум три банки (рекомендована норма — не більше двох банок).

«Результати нашого дослідження продемонстрували, що 73 % дітей споживають кофеїн щодня», — коментує доктор Еммі Бранум (Amy Branum), провідний автор роботи.

Американська Академія педіатрії не рекомендує споживання кофеїну для дітей і підлітків, оскільки він веде до збільшення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску, а також неспокою у пацієнтів з тривожними розладами.

Кофеїн — алкалоїд, стимулятор центральної нервової системи з широким рядом інших фізіологічних ефектів.

Маленька банка енергетичного напою Monster Energy містить 92 міліграма кофеїну, банка енергетика Red Bull — 83 міліграма. У пляшці Кока-Коли фахівці нарахували 58 міліграмів кофеїну, в гарячому шоколаді — майже 9 міліграмів. Смертельна доза кофеїну — це 10 грамів (приблизно 120 банок енергетика або 75 чашок кави, випитих протягом декількох годин).

Натхнення: www.medlinks.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть