Технології

Японський датчик визначить намокання підгузника

Країна ранкового сонця завжди славилася своїми дивовижними винаходами. Цього разу відзначилися фахівці Токійського університету. Робота проводилася під керівництвом Такао Сомейі . Дослідники представили світу спеціальний датчик намокання, що має бездротовий інтерфейс і відправляє дані на зчитувальний пристрій. Вчені пропонують використовувати новинку як в дитячих, так і в дорослих підгузниках.

pidguznyk_450

Розробку можна віднести до розряду так званої пластикової електроніки. Замість звичного кремнію в мікросхемах використовується полімер. Особливістю цього сенсора є його дивовижна гнучкість – такий датчик можна розмістити не тільки в самому підгузку, а й на тілі, подібно простому пластиру. Ще одна відмінність новинки – низька вартість виробництва: тільки уявіть, щоб зробити один датчик, необхідні кошти всього в кілька центів США.

Завдяки бездротовому каналу даних датчик здатний не тільки передати дані про власний стан, а й зробити підзарядку. Зрозуміло, поки технології недосконалі, відстань при заряді датчика не повинна перевищувати декількох сантиметрів. Однак, поточна версія пристрою – не фінальна, роботи з вдосконалення триватимуть. Поки невідомо, коли буде готовий серійний пристрій.

Зараз виробники підгузників постачають свої самі передові моделі парою картинок. Їх особливість полягає в тому, що при сухих умовах людина бачить лише одну з них, але варто волозі подіяти на підгузник, як картинка змінює свій колір або виникає інший малюнок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button