Здоров'я

Наноплівки замість очних крапель

Хоча ліки у вигляді очних крапель широко використовуються в офтальмології, у них є свої недоліки: рідина розбризкується при морганні і змивається сльозою. До того ж очі рефлекторно закриваються, захищаючись від попадання крапель, тому частина з них витрачається даремно. У підсумку пацієнтам зазвичай рекомендують закапувати препарат в очі по кілька разів на день, що може стати причиною перевищення дозування ліків і прояву побічних ефектів.

10-02-15-foto-600x407-1

Біохіміки з Медичного коледжу Бейлора (Х’юстон, Техас) розробили альтернативу краплям – очні нанокапсули. Ці капсули являють собою тонку плівку з нетоксичного полімеру, пронизану найдрібнішими резервуарами. Ці резервуари заповнені лікарськими засобами. Капсули вставляються в очі аналогічно контактним лінзам і не зміщуються при морганні. Наноплівка встановлюється всього один раз в день самим пацієнтом, при цьому знімати її не потрібно – вона розчиняється протягом дня.

Читайте також: Опухли очі, що робити

У процесі лабораторних випробувань нанокапсули, заряджені антибіотиками, використовувалися для лікування опіків рогівки мишей. Друга група мишей отримувала те ж ліки, але у формі очних крапель два рази на день. Коли через 10 днів лікування медики перевірили рогівки, виявилося, що наноплівки діяли в два рази ефективніше від крапель.

Біохіміки, що працювали під керівництвом доктора Ганашьяма Ахарія (Ghanashyam Acharya), опублікували доповідь про свої дослідження в журналі ACS Nano.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button