Технології

Apple контролює 93% прибутку на ринку смартфонів

Багато виробників смартфонів працюють на межі збитків або втрачають гроші на продажу ґаджетів, в той час Apple і Samsung забирають на ринку весь прибуток. На лідерство американського і південнокорейського гігантів вказав аналітик Майкл Уолклі (Michael Walkley) з канадської інвестиційної компанії Canaccord Genuity.

10-02-15-foto-600x381-1

За оцінками експерта за четвертий квартал 2014 року, 93% операційного прибутку на глобальному ринку смартфонів отримала Apple, що стало найвищим показником для виробника iPhone. Частка Samsung оцінюється в 9% – це найнижче значення для азіатського вендора з 2008 року.

Той факт, що дві компанії отримують більше 100% прибутку на ринку, пояснюється тим, що багато інших виробників зазнають збитків від продажів смартфонів або працюють “в нуль”.

[ads2] За словами Майкла Уолклі, рекордний прибуток Apple забезпечили нові моделі iPhone 6 і iPhone 6 Plus, які краще залучали користувачів Android, ніж “яблучні” моделі попереднього покоління, такі як iPhone 5 і iPhone 5s.

Згідно фінансової звітності Apple за жовтень-грудень 2014 року, компанія продала найбільшу в своїй історії кількість iPhone за тримісячний період – 74,5 млн одиниць, що на 46% більше, ніж роком раніше. Телефонна виручка Apple зросла на 57%. При цьому квартальний прибуток і виручка корпорації виявилися рекордними – 18 і 74600 млн доларів відповідно.

Згідно з оцінкою фахівців Canaccord Genuity, в даний час налічується близько 404 млн користувачів iPhone по всьому світу, а серед діючих клієнтів Apple лише 15% оновили свої трубки до iPhone 6. Величезна користувацька аудиторія служить хорошою підмогою для успішних продажів в майбутньому, зазначив Уолклі.

Читайте також: Apple iPhone 6 в подробицях

У четвертому кварталі 2014 Apple впритул наблизилася до Samsung за обсягом реалізації смартфонів, але значно випередила конкурента за більш важливого показника – середньої продажної вартості (ASP) пристроїв. Якщо у Samsung цей показник склав 206 доларів, то каліфорнійський гігант отримує з кожного апарату в середньому по 698 доларів.

Показник ASP у Apple виріс завдяки запуску Фаблет iPhone 6 Plus, який коштує на 100 доларів більше порівняно з 4,7-дюймовою моделлю iPhone 6, а також відмові від 32-гігабайтних версій. Таким чином, користувачі, яким 16 Гбайт внутрішньої пам’яті недостатньо, змушені купувати більш дорогі пристрої, що мають 64 або 128 Гбайт пам’яті “на борту”.

Натхнення: dailycomm.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button