Людина

Народження дитини змінює мозок жінки

Безсонні ночі і нескінченні прання, пов’язані з народженням дитини, не тільки впливають на розпорядок дня жінки і якість її життя, але також можуть змінювати мозок, кажуть канадські вчені з Університету Британської Колумбії. Фахівці вважають, що матері по-іншому реагують на конкретний гормон, ніж жінки без дітей. Саме це може служити поясненням того, чому багато вагітних жінкок стають неуважними.

08d4d849ff0a96b3c5432dde9a802035

Спалах жіночих статевих гормонів під час вагітності може вплинути на частину мозку жінки, відповідальну за пам’ять і просторову обізнаність, кажуть дослідники. Фахівці розглянули ефект впливу на мозок статевого гормону естрогену в лабораторних випробуваннях і виявили, що його вплив відрізнявся залежно від репродуктивної історії. У ході дослідження було встановлено, що естроген порушував здатність до навчання у щурів, які народили потомство. Тим не менш, цей гормон не перешкоджав навчанню самок, які ніколи не були вагітні. Хоча експерименти проводилися на тваринах, вчені вважають, що вони мають відношення і до людей.

Отримані результати означають, що матері можуть по-різному реагувати на певні препарати, в тому числі гормональну терапію, і лікарям слід враховувати це при призначенні ліків. Наприклад, жінка, яка ніколи не мала дітей, може краще оговтатися від гормональної терапії, ніж жінка, яка встигла стати матір’ю.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть