Технології

НАСА готує місію з повітряною кулею, яка завбільшки з футбольне поле

Місією ASTHROS буде керувати Лабораторія реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії. Запуск відбудеться наступного року.

Майбутня місія НАСА буде використовувати повітряну кулю розміром завбільшки з футбольне поле, щоб відправити телескоп на висоту 40 000 метрів над Антарктидою. З цієї висоти обсерваторія ASTHROS вивчатиме явище, яке заглушає зіркоутворення в деяких галактиках, фактично вбиваючи їх.

Основний інструмент для збору світла цього телескопа – величезне дзеркало. Воно вважається найбільшим з тих, які коли-небудь піднімали на висотній повітряній кулі. Будівництво 2,5-метрового дзеркала завершилося в цьому місяці.

Фото: Media Lario

Створення проектів і їх реалізація виявилися складними через дві ключові вимоги: дзеркало і його опорна конструкція повинні бути виключно легкими для польоту на повітряній кулі, але досить міцними, щоб сила тяжіння Землі не деформувала його майже ідеальну параболічну форму більш ніж на 2,5 мікрометра. Це частка від ширини людського волосся.

Місією ASTHROS буде керувати Лабораторія реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії. Запуск відбудеться не раніше грудня 2023 року. Обсерваторія пролетить навколо Південного полюса протягом чотирьох тижнів. В рамках програми НАСА “Наукові повітряні кулі”, керованої льотним комплексом Уоллопс у Вірджинії, щорічно запускається від 10 до 15 польотів на повітряній кулі.

Ці місії, як правило, коштують менше, ніж космічні, і для переходу від раннього планування до розгортання потрібно менше часу. Також вчені використовують нові технології, які можна використовувати в майбутніх космічних місіях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button