Технології

В Америці створений портативний біоенергетичний реактор

В Америці створений портативний біоенергетичний реакторНова технологія від Аргонської національної лабораторії нагадає багатьом про портативну термоядерну установку “Mr. Fusion” з фільму “Назад у майбутнє”: закиньте в нього відходи – і отримаєте дизельне паливо. “Біоенергетичний реактор Ендьюранс ” – це проста і легка у використанні переносна система, де бактерії швидко переробляють самі різні біологічні відходи і видають паливо, яким відразу ж можна заправляти дизельні двигуни та генератори.

Група вчених на чолі з біофізиком Філом Лейблом (Phil Laible) створили модифіковані фотосинтезуючі бактерії, здатні виробляти фітол (жирний спирт) із самої різної сировини, в тому числі деревної маси, кукурудзяних стебел, харчових відходів, сечі і калу. Після відділення від ферментативного бульйону фітол служить відмінним замінником дизельного палива, придатним для самостійного використання або в суміші з іншими видами сировини.

Так як хімічні і фізичні властивості фітола практично не відрізняються від властивостей дизельного палива, ним можна відразу ж заправляти дизельні двигуни та генератори – додаткового очищення не потрібно.

При ідейній підтримці майора авіації Метью Мішо (Matthew Michaud) аргонські вчені інтегрували цю технологію в конструкцію біоенергетичного реактора “Ендьюранс”. Спочатку бактерії заповнюють ферментаційний чан, а потім бактерії починають переробляти відходи на паливо. Бактерії можна засушити і заморозити, і транспортувати разом з обладнанням реактора – оператор може відкрити контейнер з бактеріями і висипати їх у цистерну.

Окремому реактору потрібно 2-4 дні для перетворення відходів на паливо, але систему можна модифікувати так, щоб вона постійно виробляла продукцію. У день система може видавати 95-190 літрів біопалива.

Ця багатообіцяюча технологія допоможе як військовим, так і цивільним – всім, кому необхідне надійне джерело енергії далеко від енергосистеми. Реактор підвищує безпеку військових операцій, зменшуючи залежність від транспортів постачання, від автоколон з паливом. До речі, 1 / 8 всіх втрат американських військ в Іраку трапилася під час доставки палива. Також простий і мобільний біоенергетичний реактор допоможе при ліквідації НС та інших гуманітарних місіях у віддалених районах.

Ось би приборкати блискавку! Стільки потужної енергії, практично задармо. Добре, що на сьогодні ми навчилися захищатися від блискавок: http://alfa-omega.com.ua/ зараз не примха, а технічна потреба на вашому будинку.

Натхнення: http://nauka21vek.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button