Всесвіт

До 2030 року Китай запустить три місії до Місяця

Китай офіційно схвалив три місії на південний полюс Місяця. Перша з них намічена на 2024 рік.

Місії, що отримали назву Chang’e 6, Chang’e 7 і Chang’e 8, будуть запущені в 2020-х роках. Кожна передбачає різні цілі. Це тріо становить четверту фазу китайської програми дослідження Місяця. Нагадаємо, що в грудні 2020 року один з апаратів програми повернув зразки місячного реголіту на Землю.

Ву Яньхуа, заступник голови китайського національного космічного управління (CNSA), в недавньому інтерв’ю Центральному телебаченню Китаю (CCTV) повідомив, що три місії вже пройшли етап схвалення.

Chang’e 7 буде запущена першою. Вона являє собою місію з орбітальним апаратом, супутником-ретранслятором, апаратом, ровером і “міні-літальним апаратом”, призначеним для пошуку доказів наявності льоду на південному полюсі Місяця.

Апарати будуть оснащені цілим рядом наукових приладів, включаючи камери, радіолокаційні прилади, прилади для визначення мінералів в інфрачервоному спектрі, термометр, сейсмограф і аналізатор молекул води. Для запуску буде використана ракета Long March 5.

Потім буде місія Chang’e 6, яка спочатку планувалася як “резервна копія для місії з повернення зразків Chang’e 5”. В рамках нової програми CNSA планують розвинути успіх попередньої Місії, зібравши перші в історії зразки гірських порід з Південного полюса Місяця і доставивши їх на Землю.

Chang’e 8 буде запущена пізніше всіх, але до 2030 року. Очікується, що місія протестує технологію використання місячних ресурсів і виробництва з використанням 3D-друку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button