Всесвіт

НАСА вивчить потенційно небезпечний астероїд Апофіз, який пролетить поруч із землею в 2029 році

Експерти встановили, що через сім років до нашої планети наблизиться величезний астероїд. Очікується, що об’єкт, відомий як Апофіз, опиниться поруч із Землею 13 квітня 2029 року. Деякі зможуть спостерігати цей об’єкт, оскільки астероїд буде проходити повз області, де знаходяться геостаціонарні супутники.

Апофіз класифікується вченими як “потенційно небезпечний астероїд”. Найближча відстань Апофіза від поверхні нашої планети оцінюється приблизно в 37 000 км. Вперше виявлений в 2005 році, астероїд має розмір більше 340 метрів, приблизно як Емпайр-Стейт-Білдінг на Манхеттені. Встановлено, що об’єкти розміром з Апофіз пролітають повз Землю приблизно один раз на тисячу років.

На думку вчених, Апофіз не створює загрози зіткнення зі Землею. Однак вони припустили, що близьке проходження астероїда до нашої планети в 2029 році може вплинути на його траєкторію і привести до повторної його появи. Якщо це станеться, він може зробити ще один проліт поруч із Землею у 2060 або 2068 році. НАСА переконана в цих оцінках. Перш ніж виникнуть будь-які інші гіпотези, космічне агентство планує провести дослідження безпосередньо на самому астероїді Апофіз, пославши туди космічний корабель для забору зразків грунту і здійснення необхідних вимірювань.

Місія НАСА до Апофізу. Ілюстрація

НАСА вже приступило до розробки місії планетарного захисту Apophis 2029 (PDM). Звіт про підготовку проєкту представлять на майбутньому публічному брифінгу 19 квітня 2022 року. На думку авторів дослідження, близьке розташування Апофіза дає рідкісну можливість відвідати й вивчити астероїд. Вчені заявили, що космічний зонд місії PDM Apophis 2029 повинен зустрітися з астероїдом за кілька місяців до його наближення до землі.

Основна мета PDM Apophis 2029 після його запуску полягає в тому, щоб оцінити потенційний ризик наближення космічного об’єкта, визначити властивості його порід, хімічні сполуки, з яких вони складаються, зробити необхідні виміри астероїда. До того ж дослідження астероїда — це унікальна можливість для астрономів і планетологів побачити поблизу справжні реліквії формування Сонячної системи. Програма Apophis 2029 PDM є продовженням проєкту, створеного, щоб змінювати положення і траєкторію потенційно небезпечних астероїдів.

Космічний корабель DART, перша в історії місія планетарного захисту, був запущений НАСА і Європейським космічним агентством (ЄКА) в листопаді 2021 року. Корабель вагою 500 кг повинен досягти астероїда Дідімоса і його супутника Диморфоса у вересні цього року. У жовтні корабель повинен врізатися в Диморфос зі швидкістю понад 24 000 км/год. Мета місії полягає в тому, щоб змінити швидкість астероїда на 0,4 мм/c, що, в свою чергу, трохи змінить траєкторію Дідімоса. Ці астероїди не загрожують Землі, а даний експеримент спрямований на те, щоб розробити методи захисту нашої планети від небезпечних небесних тіл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button