Всесвіт

Літаюча обсерваторія досліджувала атмосферу Венери в пошуках життя

Дослідники шукали біосигнатури в атмосфері Венери за допомогою стратосферної обсерваторії SOFIA.

У 2020 році планетологи повідомили в журналі Nature про виявлення в атмосфері Венери фосфіну — одного з біомаркерів або ознак життя. Надалі було показано, що вчені зробили помилкові висновки. Неправильне калібрування телескопа та обробка даних вплинули на результат. Проте інтерес до пошуку слідів життя на Венері після цього зріс. У новій роботі дослідники провели аналіз наявності фосфіну в атмосфері цієї планети, який виконала обсерваторія SOFIA.

Стратосферна обсерваторія – це інфрачервоний телескоп, встановлений на борту літака Boeing 747. Телескоп завершив свою роботу у вересні 2022 року, але вчені продовжують аналізувати дані, зібрані під час попередніх досліджень. Під час трьох польотів у 2021 році телескоп був націлений для вивчення атмосфери Венери.

Спектральні дані SOFIA, накладені на зображення Венери. Якби в атмосфері Венери була присутня значна кількість фосфіну, на графіку були б різкі провали в чотирьох місцях, позначених «PH 3». Зображення Венери: NASA / JPL-Caltech; спектри: Cordiner et al.

Завдяки роботі зі стратосфери SOFIA могла проводити спостереження, недоступні для наземних обсерваторій, відзначають вчені. У процесі роботи дослідники шукали ознаки фосфіну на висоті від 75 до 110 км над поверхнею Венери. Про виявлення слідів у цій області повідомлялося в початковій роботі.

Дослідники не виявили жодних ознак фосфіну. Отримані результати говорять про те, що, якщо фосфін взагалі присутній в атмосфері Венери, то в концентрації близько 0,8 частини фосфіну на мільярд частин інших газів атмосфери. Вчені відзначають, що спостереження SOFIA не підтвердили наявність ознак життя, телескоп зібрав велику кількість нових даних про атмосферу «сусідки» Землі. Це допоможе планетологам більше дізнатися про її будову та особливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button