Всесвіт

НАСА: метанова загадка Марса все ще актуальна

За словами наукового керівника місії марсохода НАСА «Кьюріосіті» Ашвіна Васавада, метанова загадка Марса все ще актуальна — вчені продовжать спостерігати за коливаннями концентрації метану в атмосфері Марса.

Раніше фахівці НАСА отримали від марсохода «Кьюріосіті» дані про високі рівні виділення метану на поверхні Червоної планети. Вчені відправили запит ровера на отримання додаткових пакетів даних. Тепер же датчики марсохода зафіксували зниження концентрації метану в атмосфері. Таким чином, можна зробити висновок, що викид завершився, однак причини його формування так і залишилися невідомими. Паралельно вели спостереження місії «Марс-Експрес» і «Екзомарс-TGO», дані яких обробляються.

Подібним чином відбулися обидва викиди, зафіксовані марсоходом в 2013 році — різкий сплеск і падіння до рівнів, які прилади вже не можуть зафіксувати. За словами Васавада, така динаміка свідчить про те, що сплески відбуваються на планеті часто, але неясно, що ж є їхньою причиною і чи є закономірність.

Утворення цього газу може бути викликано геотермальними реакціями, непов’язаними з біологічними процесами. Наприклад, метан міг бути виділений з тріщин на поверхні планети, якщо всередині є його поклади, що зберігалися там мільйони років. Також цей газ може бути вироблений бактеріями, що живуть під землею, і в травному тракті тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button