Всесвіт

На Титані виявили загадкові “невидимі” хмари

Зйомка двома різними дослідницькими інструментами Титану виявила незрозумілу для вчених різницю в знімках. На одному з них видно хмари, а на другому їх немає.

59129d07f5d1bf82aa93eaaea3e2d159

Дві фотографії Титану, природного супутника Сатурна, зроблені з невеликим проміжком, поставили перед фахівцями з NASA дуже серйозне питання. На одній з фотографій відмінно видно хмари, а на другій немає і натяку на них.

На верхньому фото, зробленому космічним апаратом “Кассіні”, немає жодного натяку на хмари. Фотографія зроблена в ближній інфрачервоній області, на нижньому знімку, зробленому в звичайному інфрачервоному діапазоні, відмінно видно велику кількість хмар. Навіть якщо враховувати різницю в довжині хвиль при зйомці, хмар на Титані повинна хоча б у чомусь збігатися на обох знімках, однак цього немає.

На Титані наближається період, коли в північних широтах цього супутника хмари стануть більш поширеними. Вчені хочуть використати цей час, щоб спробувати вирішити завдання “невидимих” хмар.

Для створення фотографій “Кассіні” використовує два різних інструменти: наукову підсистему одержання зображень Imaging Science Subsystem (ISS) і візуальний інфрачервоний спектрометр Visual and Infrared Mapping Spectrometer (VIMS). Зйомка цих парних зображень була зроблена під час 120-го витка, 7 і 8 червня 2016 року, з різницею всього в добу. 7 червня відпрацював VIMS, а 8 червня — ISS.

При цьому в першому випадку відстань до Титану була 45 000 кілометрів, а в другому 640 000 кілометрів. Зображення VIMS зазвичай обробляються для поліпшення видимості хмар. Вони не передають коректного кольору, хмари на них мають колір від рожевого до білого на тлі зеленої поверхні супутника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button