Головна / Всесвіт / Астрофізики попереджають про космічних хакерів з Всесвіту

Астрофізики попереджають про космічних хакерів з Всесвіту

Астрофізики попередили про небезпеку, яка виходить від так званих космічних хакерів. За інформацією вчених, представники позаземних цивілізацій можуть здійснити кібератаки на людство з метою залякати його.


Вчені Джон Лернед і Майкл Хіппке занепокоєні потенційно можливими кібернетичними атаками на землян. Про це повідомляє медіа-видання NBC News, який посилається на препринт статті астрофізиків, опублікованій на ВЕБ-ресурсі arXiv.org.

На думку дослідників, радіотелескопи здатні зафіксувати повідомлення, в яких знаходяться кіберзагрози. Слід врахувати досвід астрофізика Рене Хеллера з інституту Макса Планка. У 2017 році фахівець запропонував розшифрувати потік з 1,902341 млн біта – продукту простих чисел (SETI Decrypt Challenge). Інформація після декодування була представлена у вигляді біло-чорної піксельної картинки.

Хіппке і Лернед вважають, що такі сигнали потрібно розшифровувати на паперових носіях, в цьому випадку не буде ніякої шкоди земним систем радіозв’язку. Але коли йдеться про більш складне кодування, без використання ЕОМ не обійтися. Для обробки позаземних послань з Всесвіту запропоновано проводити їх на спеціально ізольованих комп’ютерах.