Технології

Як зробити з метрополітену гігантський підземний кондиціонер

Швейцарські інженери запропонували перетворити лінію метрополітену в Лозанні. яка тільки будується, в загальноміську систему обігріву та кондиціонування.

Підземний міський транспорт генерує величезну кількість надлишкового тепла, яке зазвичай відводиться, не виконуючи ніяких корисних функцій. Поїзди, величезна кількість людей, робота різних механізмів — все це генерує теплову енергію, якій можна знайти застосування.

Как сделать из метрополитена гигантский подземный кондиционер

Швейцарські інженери запропонували використовувати тепло, що генерується метрополітеном в Лозанні, для обігріву міських будівель в холодну пору року. Замість витрат на вентиляцію та кондиціювання підземки пропонується прокласти в стінах тунелів труби з теплоносієм (найбільш простий варіант — холодна вода), що поглинатимуть надлишкове тепло і транспортувати його в будинки.

Влітку за допомогою цієї системи можна відводити надлишкове тепло з квартир, розсіюючи його під землею. За оцінками фахівців, перетворення метрополітену в систему загальноміського опалення та кондиціонування дозволить не тільки заощадити гроші, але і благотворно вплине на екологію. Відмова від газового опалення знизить рівень викидів CO2 на 2 мільйони тонн на рік. А термін служби всієї системи складе 100 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button