Всесвіт

NASA очікує «сім хвилин жаху» у понеділок

Зонд InSight пройшов майже 500 мільйонів кілометрів і готовий впасти на поверхню Марса. Він був запущений 5 травня і тепер вчені з Лабораторії реактивного руху NASA проводять остаточні розрахунки курсу. Сам зонд висадиться на Червону планету в ніч з 26-го на 27-е листопада за європейським часом. Дія буде не з легких. NASA буде переживати відомі «сім хвилин жаху», які запам’яталися з часів успішної посадки «Кьюріосіті» шість років тому.

InSight промчить крізь атмосферу Марса на швидкості 20 600 кілометрів на годину і сповільниться до 12 кілометрів на годину. І все це менше ніж за сім хвилин. Зонд буде використовувати технології приземлення, задіяні в успішній місії Phoenix 2008 року. Спершу для уповільнення використовується парашут, а потім активується 12 двигунів і зонд м’яко опуститься на три ніжки.

Сім хвилин гальмування

Вийде? Можливо. Багато що може піти не так. Більш ніж половина усіх марсіанських місій зазнали невдачі. Європейська спроба посадити зонд «Скіапареллі» закінчилася катастрофою в 2016 році, коли комп’ютерна помилка направила його в неконтрольоване обертання і він впав на поверхню Марса, залишивши після себе кратер.

Чому це важливо? На відміну від інших роверів на планеті, InSight буде вкопуватися на поверхні Червоної планети. Опинившись у безпечному положенні, він почне проводити наукові експерименти над землею, включаючи HP3, який занурить його на 5-6 метрів під поверхню для виміру температури. Будуть і інші експерименти, які будуть шукати сліди марсотрусів. Це приголомшлива місія, яка розпочнеться буквально сьогодні!

І це ще не все. Два крихітних «кубсата» летять у складі місії Mars Cube One за InSight. Вони будуть передавати дані з місії InSight в центр управління польотами в JPL.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button