Всесвіт

Серце Плутона може керувати силою вітрів в атмосфері планети

Серце Плутона може керувати силою вітрів, що виникають в атмосфері планети. До такого висновку прийшли вчені з Американського геофізичного союзу, дослідження яких опубліковане в журналі Journal of Geophysical Research.

Область Томбо, або Серце Плутона — область на поверхні планети, яка за формою нагадує серце. Її діаметр становить 2,3 тис. км, вона була виявлена в ході аналізу перших детальних фотографій Плутона, відправлених на Землю міжпланетною станцією New Horizons.

Область має незвичайний ландшафт: вона ніби розділена на клітини і майже повністю позбавлена кратерів. Крім того, поверхня серця постійно оновлюється завдяки процесу, званого конвекцією. В ході нього більш теплий рідкий азот піднімається з-під поверхні і твердне в середині клітин, тоді як холодний рідкий азот зісковзує з поверхні області Томбо в суміжні області.

В ході нового дослідження учені провели розширене моделювання, у ході якого вдалося визначити, як цей ландшафт взаємодіє з навколишнім середовищем.

Моделювання показало, що тонкий шар поверхневого азоту випаровується з регіону Sputnik Planitia на території області Томбо кожен день. Вночі, коли температура падає, азот опускається і знову осідає у вигляді льоду.

Це періодичне випаровування та осідання, яке відбувається за аналогією з биттям серця, змінює рух азотних потоків по всій поверхні планети.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button