Всесвіт

NASA опублікувало найдетальніше зображення Сонця в історії (фото)

Насправді космічний зонд зробив кілька десятків фотографій, з яких вчені зібрали підсумкову суперкартинку.

З моменту запуску в лютому 2020 року зонд Solar Orbiter націлився на Сонце за допомогою набору інструментів, призначених для розгадки деяких його секретів. Серед них – вдосконалений ультрафіолетовий формувач зображень, який нині використовується Центром управління польотами для захоплення зображення зовнішньої атмосфери Сонця з найвищою роздільною здатністю.

NASA

Неймовірно детальна фотографія була отримана за допомогою екстремального ультрафіолетового тепловізора на борту НАСА і сонячного орбітального апарату ЄКА, який знімає на довжині хвилі, необхідної для зображення зовнішньої атмосфери Сонця або корони, де температура становить близько 1 000 000 ° C.

7 березня космічний апарат знаходився на відстані близько 75 мільйонів кілометрів від сонця і зробив 25 окремих знімків протягом чотирьох годин, з яких фахівці НАСА збирали підсумкове зображення як величезну мозаїку. Отриманий результат має більше 83 мільйонів пікселів у сітці 9 148 x 9 112 пікселів, що приблизно в 10 разів перевищує роздільну здатність 4K-телевізора.

Водночас інструмент Spectral Imaging of the Coronal Environment (SPICE) зонда використовувався для зображення Сонця в довжині хвилі ультрафіолетового світла, випромінюваного різними атомами. Це дозволяє йому заглянути під корону і виміряти температуру Сонця в шарі, відомому як хромосфера.

NASA

Фіолетовий колір позначає газоподібний водень при температурі 10 000°C, синій – вуглець при 32 000°C, зелений – кисень при 320 000°C, а жовтий — неон при 630 000°C. Такого роду ідеї допоможуть вченим зрозуміти, як підвищується температура в атмосферних шарах Сонця, яка всупереч інтуїції набагато вище в короні, ніж на поверхні (близько 5000 °C).

Версію сонячної корони в повному дозволі, зняту зондом Solar Orbiter, можна подивитися за цим посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button