Земля

Зима в Арктиці закінчилася. Подивіться, як лід поступово покривав північ Землі (відео)

Максимальна площа арктичного льоду в цьому році склала 14,88 млн квадратних км. Цей показник входить в десятку антирекордів за всю історію спостережень, повідомляє Національний центр вивчення льоду і снігу США.

Арктичний морський лід досяг максимального значення цього року 25 лютого. Загальна площа крижаного покриву склала 14,88 млн квадратних км. Це десятий найнижчий показник за 44 роки супутникових спостережень. Мінімального значення розмір арктичного льоду на піку поширення досягав в 2017 році: тоді максимальна площа крижаного покриву склала 14,41 млн квадратних км.

Дослідники відзначають, що скорочення крижаного покриву в різних частинах Північного Льодовитого океану відбувалося по-різному. У Баренцевому й Охотському морях лід покривав помітно меншу площу, ніж зазвичай. Водночас в морі Баффіна і біля південно-східного берега Гренландії лід поширився південніше, ніж в середньому за історію спостережень.

Вчені також відзначили, що в той же день, 25 лютого, площа морського льоду біля Південного полюса досягла мінімального значення за всю історію спостереження. Вперше площа морського льоду в Антарктиді впала нижче 2 млн квадратних км. У точці максимального скорочення лід покривав 1,92 млн квадратних км води.

Площа морського льоду збільшується і зменшується в залежності від сезону. В Арктиці він досягає свого максимуму, як правило, в березні. Після чого відбувається повільне танення до вересня. У південній півкулі біля берегів Антарктиди все відбувається навпаки.

Щоб оцінити протяжність морського льоду, дослідники використовують знімки з супутників. Фотографії надходять в щоденному режимі. Кожен піксель зображення відповідає квадрату з довжиною сторони в 25 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button