Фото

NASA отримало перші дані з сонячного зонда Parker Solar Probe

Автоматичний космічний апарат NASA Parker Solar Probe, в завдання якого входять обльоти Сонця і вивчення його корони, був запущений 12 серпня 2018 року. І, як повідомляється на офіційному сайті місії, пару днів тому завершилося перекачування даних, зібраних зондом під час польотів: перший відбувся восени 2018 року, другий — в цьому квітні.

У цілому апарат передав аж 22 гігабайти інформації (на 50 відсотків більше, ніж очікували астрономи): все завдяки телекомунікаційній системі Parker Solar Probe, яка, як виявилося, працює краще і швидше, ніж припускали вчені.

Більш того, з 24 липня по 15 серпня астрономи очікують отримати ще 25 гігабайтів інформації.

Однак самі дані обіцяють опублікувати лише в кінці 2019 року. До того часу сонячний зонд встигне зробити третій (з п’яти) обліт світила: він розпочнеться 27 серпня, а на максимальне зближення з Сонцем Parker вийде до 1 вересня.

NASA получило первые данные с солнечного зонда Parker Solar Probe
Запуск ракети Delta IV Heavy із сонячним зондом на борту. 12 серпня 2018 року, мис Канаверал (Флорида, США) / © NASA

Як очікують фахівці, за весь час місії, кінець якої намічений на 2025 рік, Parker Solar Probe вдасться зібрати достатньо інформації для того, щоб, нарешті, розгадати одні з головних загадок Сонця і вирішити багаторічні суперечки: наприклад, чому корона — зовнішні шари атмосфери світила набагато гарячіша, ніж його поверхня (мільйон градусів проти 5,5 тисячі градусів відповідно).

NASA получило первые данные с солнечного зонда Parker Solar Probe
Випробування зонда, червень 2018 року / © NASA

Зараз ми можемо задовольнятися лише першим знімком, який Parker Solar Probe зробив зсередини сонячної корони в минулому році, будучи на відстані більш ніж 27 мільйонів кілометрів від світила.

Кнопка «Наверх»
Закрыть