Всесвіт

NASA отримає нечуване фінансування – 250 млрд доларів

З них 10 млрд доларів будуть виділені на розробку приватними компаніями місячних пілотованих апаратів.

SpaceX

Закон США про інновації та конкуренції був прийнятий Конгресом США з результатом 68 голосів «за» і 32 «проти». Як випливає з назви, законопроєкт повинен підвищити промислову і технологічну конкурентоспроможність Америки. Головним же суперником вже вважається Китай.

Законопроєкт заснований на поправці сенатора Марією Кантуєл (штат Вашингтон). Тепер NASA отримає додаткове фінансування, яке буде направлено на повернення людини на Місяць. Всього ж агентство може розраховувати на 250 млрд доларів.

Причиною поправки стало невдоволення компанії Джеффа Безоса Blue Origin тим, що NASA уклало контракт на 2,9 млрд доларів тільки з компанією SpaceX. В результаті був поданий протест до Рахункової палати уряду США, в якому було заявлено, що відбір партнера був некоректним: NASA мало укласти два контракти для підтримки конкуренції й дублювання технологій.

Офіційні представники NASA заявили, що грошей, виділених Конгресом, вистачає для підтримки розробки тільки одного посадкового модуля місії Artemis. І тут запрацювала політична система США, яка за допомогою поправки до закону знайшла додаткові 10 мільярдів доларів.

Поправка Кантуєл зобов’язує NASA мати кілька варіантів посадкового модуля Artemis. До речі, Маріє Кантуєл представляє штат, де базується Blue Origin. Сенатор же Берні Сандерс, навпаки, закликав своїх колег-конгресменів позбутися «допомоги Безоса», але безрезультатно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button