Всесвіт

NASA планує запуск роботів на Титан

Титан — найбільший супутник Сатурна і другий за розмірами супутник Сонячної системи після Ганімеда. Місцевість на Титані з його метановими озерами сильно нагадує сцену з якогось науково-фантастичного фільму жахів. Для того, щоб одного дня ми змогли побачити пейзажі Титану своїми очима, фахівці NASA планують відправити роботів-амфібій, що змінюють форму, для дослідження газових резервуарів на найбільшому місяці Сатурна.

NASA планирует запуск роботов на Титан
Візуалізація роботів майбутнього, здатних змінювати свою форму залежно від довколишнього ландшафту

Для чого нам необхідно досліджувати Титан?

Титан — єдине в Сонячній системі тіло, на поверхні якого є доведені наукою резервуари з рідиною. Крім того, супутник Сатурна може похвалитися своєю щільною атмосферою, що забезпечує постійний тиск на поверхні супутника в 1,5 раза більше земного. Титан володіє великим запасом вуглеводнів, які забезпечують практично всю земну техніку необхідною для роботи енергією. Місія “Кассіні”, запущена до Сатурна в далекому 1997 році, показала наявність на супутнику багатокілометрових озер, які повністю складаються з метану і етану, що зустрічаються на Землі тільки в газоподібному вигляді. Для того, щоб вивчити структуру виявлених озер, вчені планують відправити кілька міні-роботів, здатних об’єднуватися в один бот звичайного розміру. В даний час розробка роботів активно проводиться в Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, штат Каліфорнія.

Які роботи відправляться на Титан?

Роботи, які будуть відправлені до Титану в середині 2020-х років, повинні будуть не тільки борознити поверхню супутника, як це роблять марсіанські ровери, але і повинні будуть мати можливість плавати по метановим озерам, літати над каньйонами і водоспадами супутника. Саме для того, щоб забезпечити неймовірну універсальність при використанні позаземних автоматичних пристроїв, НАСА сподівається відправити в околиці Сатурна літаючу сферу, яка розпадається на частини для виконання різних завдань.

Незважаючи на те, що в даний час робот більше схожий на безпілотник, до боків якого прикріплені пара непропорційних коліс, дослідники стверджують, що вже зараз унікальний пристрій готовий до запуску в небо в рамках проведення перевірочних експериментів.

NASA планирует запуск роботов на Титан
В даний час робот, розроблений фахівцями NASA для польоту на Титан, виглядає саме так

В цілому, команда вчених сподівається побудувати групу з 12 роботів, які зможуть досліджувати як підводні місцевості, так і глибокі, скелясті печери. З-за того, що в даний час людство має у своєму розпорядженні досить обмежені дані того, що ж являє собою поверхня Титану, дослідники мають намір створити пристрої, здатні до аналізу і отримання даних про супутник Сатурна в будь-яких умовах і типах місцевості.

Так, космічне агентство розробляє і відомий проєкт Dragonfly, спрямований на вивчення життепридатності супутника та імовірності виникнення на ньому органічної хімії. Запуск Dragonfly призначений на 2026 рік, а час польоту космічного апарату до Сатурна займе близько 8 років. Вважається, що в разі свого вдалого приземлення, Dragonfly за 2,5 роки своєї роботи зможе зібрати такий обсяг інформації про Титана, який зможе зробити супутник Сатурна одним з найбільш вивчених людиною космічних тіл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button