Всесвіт

Вчені знайшли 30 екзокомет у молодій планетній системі і вперше виміряли їх ядра

Нове дослідження, опубліковане в Scientific Reports, описує відкриття 30 нових екзокомет, а також надає найбільш детальний аналіз міжзоряних космічних порід.

Міжнародна група дослідників вперше у світі виявила 30 екзокомет і визначила розмір їх ядер, йдеться в заяві для преси.

Приставка “екзо”, використовувана перед кометами, означає той факт, що ці космічні камені були виявлені за межами нашої Сонячної системи. Так само як, 5 000 екзопланет, які обертаються навколо інших зірок.

Нову партію екзокомет виявили на орбіті зоряної системи Бета Живописець. Астрономи спостерігали її більше 30 років, оскільки вона містить планетарну систему в процесі формування. У 1987 році в ній виявили перші екзокомети, розташовані на відстані близько 63,4 світлових роки від Землі.

Нове дослідження описує відкриття 30 нових екзокомет, а також надає найбільш детальний аналіз міжзоряних космічних порід. Дивлячись на дані спостережень, зібрані протягом 156 днів супутником НАСА Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS), команда використовувала фотометрію для отримання нових високоточних показань.

“До недавнього часу спостереження Бета Живописця проводилися тільки за допомогою спектроскопії. Використовуючи високоточну фотометрію, ми змогли дослідити пилові хвости комет”, – пояснюють вчені.

Команда змогла визначити розмір ядер цих екзокомет. Виявилося, що вони варіювалися від 3 до 14 км в діаметрі. Вони також змогли виміряти розподіл екзокомет за розмірами, вперше за межами нашої Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button