Всесвіт

NASA поділилося першим прогнозом погоди з кратера Джезеро

NASA опублікувало перший звіт про погоду в кратері Джезеро на Марсі, який був складений на основі даних отриманих системою Mars Environmental Dynamics Analyzer (MEDA) на борту марсохода Perseverance.

NASA

MEDA фіксувала температуру навколишнього середовища протягом 30 хвилин. Дані показали, що за пів години температура на поверхні впала з -20 ° С до -25 ° С. Датчик радіації і пилу MEDA показав, що в районі Джезеро атмосфера чистіша, ніж в районі кратера Гейла, де працює інший ровер – Curiosity. Також вчені отримали інформацію про тиск, який становить 718 Па.

Система спроєктована таким чином, що вона може фіксувати не тільки рівень пилу, вологості, тиску і температури, але і вимірювати радіаційні дані на поверхні. Фахівці вважають, що ці вимірювання допоможуть не тільки дізнатися нове про Марсі і допомогти в управлінні Perseverance, але вони також життєво важливі для майбутніх відвідувань планети людьми.

Всі датчики встановлені на висувній «руці» на корпусі Perseverance, періодично інженери «випускають» її, щоб перевірити погоду. Цікаво, що MEDA може збирати дані навіть коли ровер знаходиться в сплячому режимі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button