Земля

Землетруси на Землі зв’язали з інтенсивністю космічного випромінювання

Дослідники виявили кореляцію між сейсмічною активністю на Землі і змінами інтенсивності космічного випромінювання.

Міжнародна група дослідників представила результати статистичного аналізу інтенсивності космічного випромінювання і землетрусів на Землі. Аналіз показав виражену кореляцію між цими двома параметрами, але періодичність змін не піддається однозначній фізичній інтерпретації.

Дослідники аналізували дані про інтенсивність космічного випромінювання, зібрані на поверхні Землі за допомогою віртуальної обсерваторії CREDO. Проект, ініційований Інститутом ядерної фізики Польської академії наук, об’єднує дані, зібрані з великих детекторів і безлічі крихітних датчиків. Дослідники планували перевірити існуючу гіпотезу, що землетруси потенційно можна прогнозувати, спостерігаючи за змінами космічних променів.

Аналіз даних, зібраних у двох обсерваторіях, розташованих по різні боки від екватора, проводився з використанням декількох статистичних методів. У кожному разі вчені виявили чітку кореляцію між змінами інтенсивності вторинного космічного випромінювання і сумарною магнітудою всіх землетрусів з магнітудою більше або дорівнює 4. При цьому кореляція ставала очевидною при зсуві даних про випромінювання на 15 днів. Іншими словами, зміни в кількості вторинного випромінювання за два тижні «попереджали» про зміну сейсмічної активності.

На жаль, з аналізу не ясно, чи вдасться точно визначити місця майбутніх катаклізмів. Кореляція між змінами інтенсивності космічних променів і землетрусами не очевидна при аналізі по конкретних місць. Вони з’являються тільки при обліку сейсмічної активності в глобальному масштабі.

Крім того, дослідники визначили інші залежності, природа яких не ясна. Головним сюрпризом стала великомасштабна періодичність кореляції — явище, якого дослідники не очікували. Результати аналізу показують, що максимум кореляції доводиться на кожні 10-11 років, період, аналогічний циклу сонячної активності. При цьому залежність не збігається з максимальною активністю нашої зірки.

Крім того, існують і інші загальні періодичності невідомої природи як в космічних променях, так і в сейсмічних даних. Серед них, наприклад, періодичні зміни сейсмічної активності і інтенсивності вторинного космічного випромінювання протягом циклу, відповідного зоряній добі Землі (24 год мінус 236 с).

Вчені вважають, що подальші дослідження допоможуть визначити природи невідомих циклів і поліпшити здатність сейсмічних служб передбачати руйнівні землетрусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button