Всесвіт

Газ у Всесвіті з плином часу стає гарячішим

Газ у Всесвіті нагрівається - це факт. Астрономи вперше показали це експериментально, вимірявши температуру газу в галактиках на різній віддаленості від Землі

Астрономи проаналізували, як змінювалася температура міжгалактичного газу протягом 10 мільярдів років. Виявилося, що за цей час температура газу зросла в 10 разів.

NASA

Відповідно до сучасних теоретичних уявлень, з розвитком Всесвіту гравітаційні сили починають все сильніше стягати темну матерію і газ, в результаті чого утворюються галактики і скупчення галактик. Збільшення щільності міжзоряного середовища тягне за собою формування корон навколо галактик. Ці корони наповнені газом, який з ростом щільності галактичної речовини розігрівається до все вищих температур.

У новій роботі, опублікованій в The Astrophysical Journal, астрономи вперше змогли оцінити зміну температури газу в коронах галактик протягом 10 мільярдів років еволюції Всесвіту. За допомогою нової методики вчені підтвердили, що Всесвіт стає все гарячішим з плином часу через збільшення гравітаційного тяжіння в галактиках і скупченнях галактик. Згідно з висновками дослідників, міжгалактичний газ, швидше за все, продовжить нагріватися і далі.

Щоб зрозуміти, як температура Всесвіту змінювалася з плином часу, дослідники використовували дані обсерваторії «Планк» і Слоановського цифрового огляду неба. Автори об’єднали дані двох місій і оцінили температуру газу в коронах галактик на різних відстанях від Землі. У своїй роботі вчені використовували ефект червоного зсуву, що полягає в зміні довжини хвилі випромінювання, яке створює газ, при його віддалянні від спостерігача. Цей ефект дозволяє оцінювати вік тих чи інших космічних об’єктів і відстань до них.

В результаті аналізу вчені змогли виміряти температуру газу в коронах галактик різного віку. Виявилося, що за 10 мільярдів років вона зросла з 200 тисяч кельвінів до 2 мільйонів. За словами вчених, нагрів газу, швидше за все, буде тривати й далі, однак майбутня швидкість цього процесу поки залишається невідомою.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments