Всесвіт

NASA показало унікальний знімок галактичного «феєрверку»

Фахівцям американського аерокосмічного агентства NASA вдалося сфотографувати унікальну спіральну галактику під кодовою назвою NGC 4258. Знімок об’єкта, який знаходиться на віддалі близько 23 млн світлових років від Землі, зовні дуже нагадує яскравий космічний феєрверк.

Як повідомляється на офіційному сайті агентства, NGC 4258 є спіральною галактикою, як і Чумацький шлях, в якому знаходиться Сонячна система. Різниця лише в тому, що у віддаленої галактики є два зайвих рукави, які не вирівнюються в одну площину з NGC 4258, але перетинають її. Світяться вони відразу в трьох різних світлових діапазонах. Фахівці провели ретельне вивчення і за допомогою обладнання в обсерваторії Чандра зняли синє рентгенівське випромінювання об’єкта. Пізніше в обсерваторії NSF було зафіксовано фіолетове світіння галактики, а доповнило картину жовте світіння, зняте орбітальним телескопом Хаббл. Так і вийшла дивовижна картинка, що дозволяє побачити галактику NGC 4258.

Як виявилося, побачене вченими відбувається через ударні хвилі, які нагрівають колосальні обсяги газу, рівні приблизно масі десяти мільйонів Сонць. Як вважають дослідники, у центрі галактики знаходиться надмасивна чорна діра, яка створює потужні потоки частинок, що б’ються об галактичний диск, викликаючи ударні хвилі. Останні просто нагрівають величезні скупчення газу до критичних температур, що вимірюються тисячами градусів, що і робить можливим створення картини, показаної на новому знімку NASA.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button