Всесвіт

NASA показало, як виглядають сутінки на Марсі (фото)

Це перший випадок, коли сонячні промені, також відомі як сутінки, були видні на Марсі так чітко.

Марсохід NASA Curiosity захопив промені, які пробиваються крізь хмари, на заході Сонця 2 лютого 2023 року, на 3730-й марсіанський день, або сол, місії.

Curiosity сфотографувала захід Сонця на Червоній планеті під час новітнього дослідження хмар сутінків. У той час як більшість марсіанських хмар ширяють на висоті не більше 60 км над поверхнею і складаються з водяного льоду, на останніх знімках вони набагато вище, ніж зазвичай. Це говорить про те, що вони складаються з вуглекислого газу або сухого льоду, пояснюють в НАСА.

Фото: NASA / JPL-Caltech / MSSS

Як і на Землі, хмари надають вченим складну, але важливу інформацію для розуміння погоди. Вивчаючи, коли і де вони формуються, вчені можуть дізнатися більше про склад і температуру марсіанської атмосфери, а також про вітри всередині неї.

Дослідження хмар 2021 року включало додаткові зображення з чорно-білих навігаційних камер Curiosity, які дозволяли детально розглянути структуру хмари під час її руху. Але недавнє дослідження, яке розпочалося в січні і завершиться в середині березня, частіше спирається на дані кольорової камери Mastcam, яка допомагає вченим побачити, як частинки хмар зростають з часом.

Фото: NASA / JPL-Caltech / MSSS / SSI

Також, 27 січня Curiosity відобразив набір різнокольорових хмар у формі пера. Фотографії зроблені відразу після заходу Сонця на 3724-й марсіанський день або Соль місії Curiosity.

Curiosity була побудована лабораторією реактивного руху NASA (JPL), якою керує Каліфорнійський технологічний інститут у Пасадені, Каліфорнія. JPL очолює місію від імені Управління наукової місії НАСА у Вашингтоні. Компанія Malin Space Science Systems у Сан-Дієго побудувала та експлуатує Mastcam.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button