Всесвіт

США побудують “космічну огорожу

Навколо Землі обертається півмільйона уламків супутників, ступенів ракет та іншого антропогенного сміття. Компанія Lockheed Martin, найбільший підрядник Міністерства оборони США, виграла тендер Військово-повітряних сил на створення аерокосмічної системи спостереження під назвою Space Fence (Космічна огорожа). Розгортання системи обійдеться в 915 мільйонів доларів.

foto_cikavosti_12.06.2014-04_450

Практична необхідність у такому проекті назріла давно, а причиною послужило величезна кількість космічного сміття, що скупчилося на навколоземній орбіті. За найскромнішими підрахунками зараз навколо Землі обертається півмільйона уламків супутників, ступенів ракет та іншого антропогенного сміття, яке стабільно відправляється в космос починаючи з 1957 року, коли СРСР запустив перший штучний супутник.

Читайте також: Чи економічно вигідні космічні дослідження?

Швидкість, з якою вони борознять космічні космічні простори, становить приблизно 27 000 кілометрів на годину. Стикаючись один з одним, уламки руйнуються на більш дрібні фрагменти, створюючи ціле сміттєве поле, яке деякі фахівці називають “каскадом зіткнень”. Те, як це відбувається, показане в презентації Lockheed Martin.

[youtube]7SJdN90vT04[/youtube]

Досі у людства не було способів відстежити траєкторію уламків, що створює загрозу в рівній мірі для пілотованих і безпілотних космічних операцій. Так, наприклад, у квітні вченим довелося змінити орбіту Міжнародної космічної станції, щоб запобігти зіткненню з космічним сміттям: МКС загрожувала зустріч з відпрацьованим елементом європейської ракети-носія “Аріан-5”, тому станцію довелося “підняти” приблизно на 800 метрів.

А п’ять років тому незапланована зустріч російського і американського супутників над Сибіром коштувала життя обом: в результаті зіткнення нефункціонуючий російський супутник і його американський побратим з глобальної системи мобільного зв’язку Iridium перетворилися в дві величезні хмари уламків, які тепер становлять небезпеку для космічних кораблів.

Читайте також: Що робити з космічним сміттям?

Для попередження таких ситуацій буде створено Space Fence. Нова система радарів земного базування, розташована на Маршаллових островах, яка буде відстежувати і каталогізувати всі космічні уламки. Вона замінить поточну систему спостереження ВВС, запущену у 1960-е і здатну відстежити лише малу частину сміття – не більше 20 000 500 000. Space Fence повинен запрацювати в 2018 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button