Фото

Телескоп Hubble зробив зображення неправильної галактики IC 10

В Instagram-акаунті Hubble Space Telescope опубліковано зображення неправильної галактики під назвою IC 10. Вона знаходиться в Місцевій групі, яку складають більш ніж 50 галактик в наближеному до Чумацького Шляху космічному районі.

IC 10 є значущим об’єктом з Місцевої групи, оскільки стала найвідомішою галактикою зореутворення. Вона зазнає шаленого сплеску утворення нових зірок, викликаного достатніми запасами холодного газоподібного водню. Цей газ конденсується в молекулярні хмари, що утворюють щільні вузли, в яких тиск і температура досягають точки, достатньої для запалення ядерного синтезу. Цей процес призводить до появи нових поколінь зірок.

Як нерегулярна галактика, IC 10 не має величної форми спіральних галактик, наприклад, Чумацького Шляху, або округлих ефірних видів еліптичних галактик. Це слабкий об’єкт, попри його відносну близькість до 2,2 мільйона світлових років. Фактично, IC 10 стала відома людству тільки в 1887 році, коли американський астроном Льюїс Свіфт помітив її під час спостережень. Маленька галактика залишається важкою для вивчення навіть у сучасності, тому що вона розташована уздовж лінії огляду, переповненої космічним пилом і зірками.

Переглянути цей допис в Instagram


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button