Людина

Здоровий спосіб життя може компенсувати генетичний ризик деменції

Британські вчені прийшли до висновку, що ведення здорового способу життя може допомогти компенсувати генетичний ризик деменції у людини. Результати наукового проєкту, проведеного вченими з Університету Ексетера, презентували на Міжнародній конференції Асоціації Альцгеймера.

Учасники з високим генетичним ризиком і несприятливим життям продемонстрували підвищену в три рази ймовірність розвитку деменції, у порівнянні з пацієнтами з низьким ризиком і здоровими звичками. Нове дослідження показує методи компенсації ризику, обумовленого генетикою. У дослідженні були проаналізовані дані близько 196 тисяч дорослих пацієнтів європейського походження у віці від 60 років. З них виявлено 1769 випадків деменції протягом восьмирічного періоду спостереження. Команда згрупувала учасників на групи з високим, середнім і низьким генетичним ризиком розвитку деменції.

Категорії пацієнтів були сформовані на основі їх дієти, фізичної активності і наявності шкідливих звичок. З’ясувалося, що ведення здорового способу життя було пов’язане зі зниженням ризику деменції у всіх групах генетичного ризику.

Кнопка «Наверх»
Закрыть