Головна / Людина / Здоровий спосіб життя може компенсувати генетичний ризик деменції

Здоровий спосіб життя може компенсувати генетичний ризик деменції

Британські вчені прийшли до висновку, що ведення здорового способу життя може допомогти компенсувати генетичний ризик деменції у людини. Результати наукового проєкту, проведеного вченими з Університету Ексетера, презентували на Міжнародній конференції Асоціації Альцгеймера.

Учасники з високим генетичним ризиком і несприятливим життям продемонстрували підвищену в три рази ймовірність розвитку деменції, у порівнянні з пацієнтами з низьким ризиком і здоровими звичками. Нове дослідження показує методи компенсації ризику, обумовленого генетикою. У дослідженні були проаналізовані дані близько 196 тисяч дорослих пацієнтів європейського походження у віці від 60 років. З них виявлено 1769 випадків деменції протягом восьмирічного періоду спостереження. Команда згрупувала учасників на групи з високим, середнім і низьким генетичним ризиком розвитку деменції.

Категорії пацієнтів були сформовані на основі їх дієти, фізичної активності і наявності шкідливих звичок. З’ясувалося, що ведення здорового способу життя було пов’язане зі зниженням ризику деменції у всіх групах генетичного ризику.