Земля

Дослідники навчилися передбачати наслідки Ель-Ніньо за рік вперед

Дослідники навчилися передбачати наслідки Ель-Ніньо на рік вперед. Для цього вони вивчають аномалії у зміні фаз явища.

Дослідники пояснили, що прогнози погоди зазвичай бувають точними в короткостроковій перспективі. Однак існують і більш масштабні явища, які впливають на погоду, температуру, опади у багатьох країнах світу. Одне з таких явищ — Ель-Ніньо і Ла-Нінья, дві фази Південного коливання, коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану.

У фазі Ель-Ніньо область нагрітих поверхневих вод зміщується на схід. При цьому припиняються пасати, сповільнюється апвелінг (підйом глибинних вод у верхні шари океану – ред.) в східній частині Тихого океану. В протилежній фазі — Ла-Нінья, дмуть сильні пасати, а нагріта вода повертається на Захід, переміщаючи холодну воду з глибин океану вздовж Південної Америки. Тихоокеанський регіон випадковим чином коливається між цими фазами від року до року.

Ці коливання мають значний вплив на погодні умови у багатьох країнах світу, тому дослідники поставили собі мета — придумати алгоритм, який може прогнозувати погодні явища за рік до їх виникнення. Новий метод прогнозування запозичений з медицини, і він вимірює ступінь порядку або порушення цих фаз. Вони змогли з’ясувати, що роки з високим розладом тенденцій передують подіям Ель-Ніньо, які досягають піку через рік.

 

Тому тепер аналітики шукають ознаки того, що температури в різних місцях у відповідній частині Тихого океану змінюються синхронно. Дослідники розбили область на 22 клітинки, порівнюючи температуру в кожній клітинці з іншими для вимірювання закономірностей.

За останні 30 років найбільш сильне Ель-Ніньо спостерігався в 1997-1998 роках, що привело до серйозних економічних потрясінь в регіонах, порушених кліматичними аномаліями. Наступні явища спостерігалися у 2002-2003 роках, а також у 2015-2016 роках. Незважаючи на те, що про цю аномалії відомо ще з кінця XVIII століття, а також на численні дослідження, проведені в зв’язку з цим процесом, вченим досі не вдалося з’ясувати причину періодичного підвищення температури, а також визначити період, коли може виникнути Ель-Ніньо.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button