Всесвіт

НАСА розповіло, як буде бурити Титан, супутник Сатурна, щоб знайти сліди життя

Вертоліт-посадковий модуль НАСА Dragonfly вивчатиме супутник Сатурна, Титан. НАСА розповіло в блозі, як саме він буде працювати.

Нову місію НАСА Dragonfly запустять до гігантського супутника Сатурна, Титану, в 2027 році. Зонд прибуде в середині 2030-х років і дані, які він збере, приведуть до нового розуміння розвитку життя в Сонячній системі і Всесвіту. На борту корабля буде знаходитися мас-спектрометр Dragonfly (DraMS), призначений для вивчення пребіотичної хімії на Титані.

Багатий вуглецем хімічний склад супутника Сатурна, внутрішній океан і наявність в минулому рідкої води на поверхні роблять його ідеальним місцем для вивчення умов потенційної населеності позаземного середовища.

Головне, що DraMS дозволить вченим на Землі дистанційно вивчати хімічний склад поверхні Титана. «Ми хочемо знати, чи відбувається там хімічний процес, який може бути важливий для ранніх добіохімічних систем на Землі», — пояснює доктор наук Мелісса Трейнер з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА, Грінбелт, штат Меріленд в блозі агенства. Вона планетолог і астробіолог, що спеціалізується на Титані, і є одним із заступників головного дослідника місії Dragonfly. Вона також керує приладом DraMS, який буде сканувати зразки матеріалу поверхні супутника Сатурна в пошуках доказів пребіотичної хімії.

Для досліджень роботизований гвинтокрил Dragonfly буде використовувати низьку гравітацію і щільну атмосферу Титана, щоб літати між ключовими точками на поверхні на відстані кілька кілометрів один від одного. Це дозволить Dragonfly переміщати весь набір інструментів на нове місце, коли попереднє повністю досліджено. А також забезпечить доступ до зразків в середовищах з різноманітною геологічною історією.

На кожній ділянці бур для збору складних органічних речовин (DrACO) збере зразки розміром менш грама і доставить всередину основного корпусу посадкового модуля в місце, яке НАСА називає «горищем», де знаходиться інструмент DraMS. Там їх опромінять бортовим лазером або випарують в печі для вимірювання за допомогою DraMS. Мас-спектрометр — це прилад, який аналізує різні хімічні компоненти зразка, розділяючи ці компоненти на їх основні молекули і пропускаючи їх через датчики для ідентифікації.

«DraMS призначений для вивчення органічних молекул, які можуть бути присутніми на Титані, їх складу і розподілу в різних поверхневих середовищах», — пояснює Трейнер.
Органічні молекули містять вуглець, їх використовують всі відомі форми життя.

Мас-спектрометри визначають, що знаходиться в зразку, іонізуючи матеріал (тобто бомбардуючи його енергією, так що атоми в ньому стають позитивно або негативно зарядженими) і досліджуючи хімічний склад різних з’єднань. Наприклад, визначення відносини між вагою молекули і її зарядом, який служить характерною рисою з’єднання.

DraMS частково розробила та ж команда в Центрі космічних польотів Годдарда, яка створила набір інструментів для аналізу проб на Марсі (SAM) на борту марсохода Curiosity. DraMS призначений для дослідження зразків поверхневого матеріалу Титана на місці з використанням методів, перевірених на Марсі за допомогою комплексу SAM.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button