Всесвіт

На одній з півкуль Європи знайшли постійну водяну пару

За допомогою телескопа “Хаббл” вчений зі Швеції дізнався, що на супутнику Юпітера Європі постійно присутня пара. Правда, лише на одній стороні.

На одній з півкуль Європи знайшли постійну водяну пару 

Вважається, що під крижаним щитом Європи хлюпається рідкий солоний океан. Підтвердження тому — плюми, схожі на земні гейзери, періодично вибивають струмені пари з-під тріщин в льоді. Вчені вважали, що ця пара збирається згустками в атмосфері супутника, випадаючи назад у вигляді снігу.

Але аналіз дослідника з Королівського інституту технологій, фізики Космосу і плазми (Швеція) Лоренца Рота, який представив свої висновки в журналі Geophysical Research Letters, показав, що ця пара розподілена в атмосфері відносно рівномірно, причому тільки в одній півкулі крижаного супутника.

Відкриття здійснено на основі аналізу архівних зображень, зроблених за допомогою телескопа «Хаббл» в 1999, 2012, 2014 і 2015 роках, коли Місяць знаходився в різних орбітальних позиціях. Ультрафіолетові знімки дозволили Роту визначити вміст кисню в атмосфері супутника і, інтерпретуючи силу випромінювання на різних довжинах хвиль, зробити висновок про наявність водяної пари в атмосфері.

Існування постійної пари на Європі особливо дивно, оскільки там дуже холодно — ще холодніше, ніж на сусідньому Ганімеді, під крижаним щитом якого теж підозрюють наявність океану. Денний максимум становить мінус 126 градусів Цельсія, а мінімум доходить до мінус 190 градусів. Це пов’язано з тим, що крижана поверхня Європи відображає більше сонячного світла, ніж поверхня Ганімеда.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments